dzisiaj jest: 20 kwietnia 2019. imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
wersja polska 
A+ A-
Zawiadomienia o zebraniach sołeckich
Urząd Gminy Siennica
ul. Kołbielska,
05-332 Siennica
tel. +48 (25) 757-20-20
e-mail: gmina@ugsiennica.pl
Sołectwa

Mieszkańcy Gminy tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową. Istotą samorządu jako odrębnego podmiotu publicznego w państwie jest jego samodzielność. Naczelny Sąd Administracyjny tak określił istotę samodzielności Gminy: "Samodzielność oznacza, że w granicach wynikających z ustaw nie jest ona podporządkowana czyjejkolwiek woli oraz że w tych granicach podejmuje czynności prawne i faktyczne, kierują się wyłącznie własną wolą wyrażoną przez jej organy pochodzące z wyboru, a zatem samodzielność ta wynika z granic określonych przez ustawy, które precyzyjnie ustalają zakres przedmiotowy, w którym samodzielność ta obowiązuje". ("Orzecznictwo w sprawach samorządowych" 2000, poz.77).

Wykaz sołectw i sołtysów gminy Siennica (kadencja 2019-2023)

 

Lp.

 

Nazwa sołectwa

 

Imię i nazwisko sołtysa

  1.  

Bestwiny

Monika Soczewka

  1.  

Borówek

Paweł Kaczmarski

  1.  

Budy Łękawickie

Agnieszka Król

  1.  

Boża Wola

Czesław Pałdyna

  1.  

Chełst

Stanisław Kot

  1.  

Dąbrowa

Weronika Wiącek

  1.  

Dzielnik

Michał Jarzębski

  1.  

Drożdżówka

Danuta Sobocińska

  1.  

Dłużew

Grzegorz Krupa

  1.  

Gągolina

Piotr Zgódka

  1.  

Grzebowilk

Waldemar Wilk

  1.  

Kąty

Wiesław Żołądek

  1.  

Kulki-Ptaki

Zofia Jarzębska

  1.  

Kośminy

Karolina Kurdej

  1.  

Krzywica

Król Marta

  1.  

Lasomin

Piotr Mućko

  1.  

Łękawica

Urszula Pałdyna

  1.  

Majdan

Monika Muszyńska

  1.  

Nowodwór

Sylwester Strzelec

  1.  

Nowodzielnik

Piotr Stojak

  1.  

Nowa Pogorzel

Kazimierz Kazimierczyk

  1.  

Nowe Zalesie

Krystyna Wilczek

  1.  

Nowy Zglechów

Hanna Dąbrowska

  1.  

Nowy Starogród

Małgorzata Panceleusz

  1.  

Pogorzel

Renata Wasil

  1.  

Siennica I

Elżbieta Kaszuba

  1.  

Siennica II

Zenon Kosut

  1.  

Siennica III

Celina Całka

  1.  

Starogród

Bogusława Kulka

  1.  

Swoboda

Jolanta Laskus

  1.  

Strugi Krzywickie

Janina Malinowska

  1.  

Siodło

Hanna Baran

  1.  

Świętochy

Edward Senktas

  1.  

Wojciechówka-Julianów

Agnieszka Korzeniewska

  1.  

Wólka Dłużewska

Daniel Dzięcioł

  1.  

Zalesie

Paweł Madzelan

  1.  

Zglechów

Kazimiera Duszczyk

  1.  

Żaków

Mirosława Woźnica

  1.  

Żakówek

Andrzej Kot


<<   Kwiecień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&