dzisiaj jest: 26 czerwca 2019. imieniny: Paulina, Jan, Paweł
wersja polska 
A+ A-
Moja Przyszłość
Projekty unijne w ramach PROW 2007- 2013
Kompetencje kluczowe w nauczaniu szkolnym
Kompetencje na start
Poprawa bezpieczeństwa na terenie gminy Siennica poprzez zakup średniego pojazdu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Siennica
Ogłoszenie o otwartym naborze partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020
Projekty unijne w ramach PROW 2014-2020
Projekt "Inwestycja w przyszłość"
Urząd Gminy Siennica
ul. Kołbielska,
05-332 Siennica
tel. +48 (25) 757-20-20
e-mail: gmina@ugsiennica.pl
Projekty UE

Kompetencje kluczowe w nauczaniu szkolnym

Projekt Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej

konkurs Erasmus + 2014

pt: "Kompetencje kluczowe w nauczaniu szkolnym"

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nr umowy POWERSE 2014-1-PL01-KA101-000468

 Strona projektu: Link

Kolejna grupa nauczycieli przedmiotów ogólnych z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wykorzystała urlop wakacyjny, aby podnieść swoje kompetencje zawodowe, kulturowe i językowe. Tym razem w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” szkolili się w Barcelos w Portugalii. Projekt jest  odpowiedzią na  potrzebę stałego podnoszenia umiejętności zawodowych nauczycieli w celu poprawy skuteczności kierowania procesem uczenia się i rozwojem uczniów, oraz osiągania satysfakcji zawodowej. Celem projektu było poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów ogólnych, które doprowadzi do poprawy poziomu nauczania i przygotowania absolwentów szkoły do dorosłego życia.

10 nauczycieli przedmiotów ogólnych zatrudnionych w Zespole Szkół w Siennicy po odbyciu, przygotowania językowego i kulturowego na początku lipca wyjechało na tygodniowy pobyt w Portugalii. Celem tego pobytu był udział w trwającym 6 dni kursie szkoleniowym „Kompetencje kluczowe w nauczaniu szkolnym”, na którym uczestnicy zdobyli nowe umiejętności zawodowe;  poprawili znajomość języków obcych, co pozwoliło im przełamać bariery kulturowe i obyczajowe. Po zakończeniu mobilności nauczyciele otrzymali certyfikaty odbycia przygotowania kulturowego oraz odbytego kursu wystawionych przez partnera projektu. Sukcesem projektu jest wzrost umiejętności zawodowych uczestników - nauczycieli przedmiotów ogólnych, a po pewnym czasie zaowocuje wyższym poziomem umiejętności pozostałych pracowników naszej.

Dzięki projektowi poprawi się współpraca szkoły z rodzicami, ułatwiając szkole wypełnianie jej statutowych obowiązków. Projekt ten będzie przykładem dla innych instytucji i pokaże, że warto realizować projekty mobilności: udział w nich podnosi kwalifikacje pracowników i przekłada się na prestiż szkoły.

 

zs_siennnica.jpg

« powrót
<<   Czerwiec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&